DJs Team

Luis Cono (Chile, Sweden)

Od dwunastu lat – tancerz i Dj Tango. Umiejętności i wiedzę o tangu zdobywał na licznych warsztatach na całym świecie. Od lat jest również bardzo popularnym Dj-em. Swoje umiejętności prezentuje na licznych maratonach oraz festiwalach tangowych w Szwecji, we Włoszech, Argentynie, Chile, na Litwie, w Polsce i Białorusi. Tango jest dla niego spotkaniem z życiem i terapią społeczną, która podtrzymuje naszą aktywność. Tango to droga, która zaczyna się i nie kończy.

Maria "La Bruja" Kownacka (Poland)

Tańczę odkąd pamiętam, nie wyobrażam sobie świata bez muzyki, nie, to nie zawsze było tango ale dopiero ono było dla mnie największym i najważniejszym odkryciem muzycznym, tanecznym, społecznym... wybierając muzykę myślę przede wszystkim o emocjach i możliwościach tanecznych jakie ona tworzy... lubię myśleć, że każda milonga jest jedyną niepowtarzalną historią, ulotnym spotkaniem, które ciągle się powtarza a jednak zawsze jest inne, że tworzę tło dla historii, które właśnie się dzieję na parkiecie, i mam nadzieję, że każdy zabierze choć część z nich ze sobą do domu. Jak wielu, kocham Złota Erę i jak wielu często również poza nią wykraczam... jako DJ idę na milongę z podobnym nastawieniem jak wszyscy tangeros, żeby zobaczyć jaką historię uda nam się napisać tym razem...

Łukasz Dutka (Poland)

Krakowski tancerz z ponad sześcioletnim i Dj z pięcioletnim stażem – jestem zdecydowanie fanem Złotej Ery Tanga Argentyńskiego i najczęściej proponuję muzykę z okresu lat 30, 40 i początku 50. Raczej introwertyczny niż ekstrawertyczny, bardziej zdystansowany obserwator, ale chętnie ukazuję własny styl dobierając przemyślanie tandy w trakcie milongi. Solidnej dawki energii, płynącej z tand D'Arienzo, Calo, czy Troilo, przeplatanych żywiołowymi cortinami - tego się spodziewajcie.

Anna Pietruszewska (Poland)

Prezes Fundacji Tanga Bielsko-Białego organizuje międzynarodowe imprezy tangowe jak międzynarodowe festiwale tanga z zespołami tangowymi i TDJ z całego świata oraz dwie edycje Beskid Maraton (zimowy Beskid Tango Marathon oraz letni Summer Beskid Tango Maraton). Wraz ze zmieniającym się stylem tańca zmieniła się również muzyka, którą lubi i służy światu tanga. Od ukochanej alter i nuevo do perfekcyjnie skomponowanej tradycji. Jednak muzyka nie-tango zawsze była obecna w jej listach odtwarzania. Jego projekt zmienił się, dojrzewając i dając więcej miejsca dla tancerzy.

Anna Tyszka (Poland)

Zainspirowana muzyką tradycyjną graną na milongach wybieram utwory w taki sposób, żeby muzykalność mieszała się z uczuciem, odpowiednią barwą i brzmieniem. Każda playlista jest częścią większej podróży, która ma swój początek, kulminację i zakończenie. Z reguły sięgam po orkiestry z czasów Złotej Ery. Szczególnie bliski jest mi D'Arienzo, ale również inni: Troilo, Pugliese, Calo, Sassone, Fresedo, Tanturi i Biagi. Uwielbiam milongi Canaro i walce Rodrigueza. Tworzenie playlisty jest dla mnie czasem wyjątkowym. Na milondze "puszczam ją w ruch i ronda tańczy " - uwielbiam te chwile. Od 2 lat współtworzę La Milonga Roja w olsztyńskim Browarze Warmia.

Francisco "Paco" Saura (Spain)

Organizator dwóch Encuentro Milonguero w Maladze, DJ i Milonguero od wielu lat. Swoją muzyką zaprasza do tańca, a jego tandy powodują, że nie chce się schodzić z parkietu. Wchodzi w interakcję z tancerzami, zdarza mu się "dyrygować" milongą. Andaluzyjski temperament i ciepłe abrazo zapewnione!

Katharina Gewert (Germany)

Jestem miłośniczką muzyki w ogóle, a muzyka tangowa ma szczególne miejsce. Jako TDJ stałam się docenionym TDJ dwa lata temu. Często gram na milongach na terenie Niemiec. Jestem znana z energii, którą udało mi się stworzyć na wieczornych milongach. Ostrożna i wrażliwa na gusty i pragnienia tancerzy i którzy są inspiracją i podstawowym bodźcem podczas milongi

Jarek Kasprzak (Poland)

Muzykę na milongach jako NTDJ gram od dwóch lat.. w Polsce, w Niemczech.. zacząłem, gdyż brakowało mi na milongach muzyki różnorodniejszej od tradycyjnej tangowej...lubię ją i szanuję, jednak uważam, ze Tango wciąż żyje, gdyż przez lata zmieniała się muzyka, style tańczenia. Na swoich playlistach staram się zachować tradycyjny układ muzyczny milongi pomimo stosowania innej muzyki oraz braku (przeważnie) cortin ( Salon/ Milongero, Walc, Milonga). Najważniejsze dla mnie jest w graniu porwanie tancerzy na parkiet, a jeśli mi się to udaje, odczuwam satysfakcję.

Michał "el Monje" (Poland)

Moją przygodę z muzyką zacząłem niemal równocześnie z pierwszymi krokami tanga. I tak od dziewięciu już lat gram na milongach, festiwalach, maratonach, encuentros w Europie i nie tylko. Miałem wielką przyjemność grać na milongach w Buenos Aires - kultowym El Obelisco Tango oraz w Maldita Milonga. Wielkim wyzwaniem były również DJskie sety podczas Encuentro Milonguero Del Sol w Maladze i Antequerze w Hiszpanii. Gram muzykę, którą sam bym chętnie zatańczył; trzymam się tradycji, w wersjach dynamicznych, rytmicznych, ale również melodyjnych i romantycznych. Bo zadaniem DJa jest budowanie nastroju na milondze i reagowanie na preferencje tancerzy.

Gracja Bryś-Kołodziejczyk (Poland)

Cześć. Nazywam się Gracja Bryś-Kołodziejczyk, pochodzę z winem płynącej Zielonej Góry. Jestem raptem u progu mojej przygody z tangiem, ale już pochłonęło mnie ono i wessało doszczętnie. Jestem zakochana w orkiestrach Złotej Ery ale nie oparłam się urokowi bon vivantów starej gwardii. Moja muzyka odzwierciedla moją osobowość, staram się wczuć w emocje tancerzy i współgrać z tym co się dzieje na parkiecie. Mam nadzieję, że wspólnie ze mną odpłyniecie na pięknej fali tanga.