Idea Tango Barocco

Czasami wyjątkowe miejsca przyciągają ludzi – właściwych ludzi, którzy zainspirowani miejscem, mają pomysł, by powstało nowe w tej właśnie przestrzeni. Pałac Książąt to wymarzone miejsce dla tanga. Ogromny dziedziniec, niesamowite sale balowe i rozległy park otaczający budynek, świetne warunki zakwaterowania, łatwy dojazd z trzech lotnisk. To wszystko razem sprawia, że Żagań stanowi idealne miejsce dla Tanguera @ s nie tylko z Polski, ale także z całej Europy. Monika i Jarek od dawna wiedzieli o tym fakcie i po połączeniu sił i pomysłów szóstka przyjaciół zwariowanych na punkcie tanga przygotowuje dla Was jedyny tego typu festiwal! Otrzymaliśmy wsparcie od przyjaznego Żagania i jego władz, którzy otworzyli drzwi Pałacu Lobkowitzów dla Uczestników festiwalu.

Naszym celem jest zjednoczenie, a nie podział. Życzymy tego sobie i wam, dlatego stworzymy przestrzeń dla wszystkich, którzy podobnie jak my kochają tanga. Przygotowujemy dla Was wspaniałą ucztę Tango de Salon i Milonguero, które zabrzmią na milongach, mistrzowsko zagrane przez cudowne orkiestry i najlepszych DJ-ów. Miłośnicy Nuevo będą mogli oddać się swojemu stylowi na alternatywnych milongach, odbywających się w tym samym czasie. Spodziewajcie się niespodzianek… Wszystko to dzieje się, aby spotkać się i cieszyć – niezależnie od stylu – na tym samym dużym festiwalu!

Dodatkowo przygotowujemy atrakcje dla mieszkańców Żagania. Ten festiwal jest przygotowywany również dla nich. Będą mogli wziąć udział w otwartych wykładach, rozpocząć przygodę z tangiem podczas warsztatów dla początkujących, a także cieszyć się naszymi festiwalowymi koncertami. Przede wszystkim jednak będą mogli oglądać tańczących Tanguera @ s i – być może – dołączyć do nas w przyszłości.

Z niecierpliwością czekamy na spotkanie w wyjątkowym Żaganiu w ostatnich dniach lipca 2019 r. Będzie to wyjątkowe spotkanie: towarzyskie, taneczne, artystyczne, pełne przyjaznych uśmiechów i uścisków. Mamy nadzieję, że w Tango Barocco stanie się Waszą ulubioną imprezą tanga w tej części świata.

 

Monika, Gracja, Agata, Jarek, Rafał, Michał

Organizatorzy

Monika

Urodzona w Żaganiu. Pasje? Musiałaby mieć kilka żyć, aby spełnić wszystkie z nich… Taniec zawsze jednak był jej ulubionym, kocha życie i niezależność, ale jej prawdziwą miłością jest argentyńskie tango. Marzenia się spełniają … podłoga Pałacu znów poczuje szept tańczących stóp … dla ciebie FF.

Jarek

Zakochany w tanga od ponad ośmiu lat, tancerz, tango DJ i promotor muzyki Nuevo i Alternative. Organizator Neolong. Uwielbia podróże; lubi grać muzykę, gdzie prawie nikt nigdy nie słyszał o Nuevo… cóż, takie wyzwanie 🙂

Gracja i Rafał

Zielonogórzanie, tancerze Teatru Tanga w Poznaniu, członkowie i założyciele Stowarzyszenia Zielone Cabaceo, które promuje Kulturę Argentyńską poprzez tango. Organizatorzy Milongi Inocente, NieWinnej Milongi,współorganizatorzy Milongi Pałacowej. Zakochani w tanga i w sobie.

Agata i Michał

Założyciele pierwszego Teatru Tanga w Polsce, organizatorzy Festiwalu Ocho Pasos, Encuentro Milonguero La Mirada i Maratonu La Endorfina w Poznaniu. Prowadzą Akademię Tanga Casa Buena. Uczą stylu de salon. Współpracują z artystami na całym świecie.

Współorganizatorem Festiwalu Tango Barocco jest Pałac Książęcy w Żaganiu