Warsztaty Tango de Salon z Brigitą i Carlosem Rodriguez

Brigita Rodriguez jest profesjonalną aktorką, tancerką, choreografką i nauczycielką tanga w swojej własnej szkole tango „Tango Salon” w Wilnie i Kownie na Litwie. W 2004 roku ukończyła studia magisterskie na Litewskiej Akademii Muzycznej, wydział Teatru i Kina, jako aktorka tańca i magister choreografii. Uprawiała różne style od tańca ludowego, baletu do tańca współczesnego. Obecnie pracuje w teatrze tańca jako choreograf i tancerka. Stworzyła kilka spektakli tanecznych, dwa z nich to spektakle tanga argentyńskiego. Brigita zaczęła tańczyć tango 18 lat temu i uczy od 9 lat.

Tańczyła tango w różnych prestiżowych Milongach z Buenos Aires, takich jak Salon Canning, La Baldosa ze swoim partnerem Carlosem Rodriguezem. Wszystkie te lata pozwoliły jej zgromadzić wiedzę o tangu na seminariach i indywidualnych lekcjach u słynnych mistrzów, takich jak El Flaco Dany, Gustavo Naveira i Giselle Anne, Chico Frumboli i Juana Sepulveda i wielu innych nauczycieli.

Carlos Rodriguez tańczy tango non-stop przez 24 lata i ma doświadczenie rodzinne. Tańczy i uczy tanga w czysty i autentyczny sposób. Carlos urodził się w dzielnicy Boedo w Buenos Aires w Argentynie, która jest dobrze znanym przedmieściom tanga, tuż za rogiem słynnego Milonga Club Grisel. Był pod wpływem tanga od wczesnych lat – jego dziadkowie od 1945 tańczą tango w milongach Buenos Aires, jego wujek Robert grał na bandoneonie od dzieciństwa, a jego matka śpiewała tango.

Carlos rozpoczął karierę tango mając 13 lat (1994), występując na scenie tango w teatrze Rancheria w Buenos Aires. Następnie tańczył przez wiele lat w stylu milonguero w milongach Buenos Aires i Kordobie. Aż pewnego dnia zdecydował się na studia w „stylu Tango Salon” z mistrzem Jorge Dispari i Marią del Carmen Romero. Carlos uważa, że tango to nie tylko kroki czy kombinacje, ale wyraz kultury, w której żył od dzieciństwa.

Nauczycielami, którzy najbardziej na niego wpłynęli są: Jorge Dispari, Maria del Carmen Dispari, Pepito Avellaneda, Miguel Angel Zotto, Carlos Perez, Analia Centurion i inni wielcy, starzy mistrzowie Buenos Aires. Carlos, choć młody i pełen entuzjazmu, potrafi wyrazić całą tęczę wrażeń i uczuć w swoim tańcu – od powściągliwego głębokiego bólu i cierpienia do wszechstronnego dawania miłości i radości. Carlos jest bardzo innowacyjnym nauczycielem o żywej wyobraźni.

TEMATY WARSZTATÓW

Sobota 27/07 (sala w Pałacu Książęcym)

12:00 – 13:30
Tango de Salon. Zamknięte abrazo, elastyczność i dynamika w melodii i rytmie różnych orkiestr.
13:45 – 15:15
Giro w zamkniętym abrazo – technika dysocjacji i asocjacji.

Niedziela 28/07 (sala w Pałacu Książęcym)

12:00 – 13:30
Milonga. Kombinacje z krzyżykami i zmianami rytmu.

13:45 – 15:15
Jak wykorzystać ocho do tyłu w ograniczonej przestrzeni tańca. Opracowanie pivotów w parze.

  

Rejestracja na warsztaty z Brigitą i Carlosem Rodriguez jest zamknięta.

warsztaty wyprzedane!